Biblioteka Narodowa w swoim dorobku wydawniczym posiada książki o bardzo różnorodnej tematyce, ale o wspólnej cesze: wszystkie te pozycje należą niewątpliwie do lektur ambitnych, ciekawych edytorsko, skierowanych do czytelników wymagających, nierzadko poszukujących konkretnych, specjalistycznych treści. Prezentowana pozycja na pewno doskonale wpisze się w ten kanon.
Wacław Seweryn Rzewuski, polski orientalista, pisarz, pełen pasji podróżnik, z zamiłowania hodowca i znawca koni, stał się inspiracją dla wielu przedstawień literackich i artystycznych, pozostając jednocześnie postacią na poły mityczną. W latach 1820–1830 spisał on fakty i wrażenia ze swej podróży po Bliskim Wschodzie. Nie zostały one nigdy opublikowane za życia autora, do naszych czasów przetrwały w formie rękopiśmiennej.
Biblioteka Narodowa na zlecenie Qatar Museums podjęła się naukowej edycji tego dzieła. Jest to rzecz wyjątkowa zarówno ze względu na tematykę, jak i piękno wydania.
Wydanie naukowe obejmuje 5 woluminów zebranych w ozdobnym etui.
Szata graficzna dzieła, której autorką jest dr Aleksandra Toborowicz, została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami:
więcej »
więcej »
więcej »
więcej »